Szkolenia motywacyjne

We współczesnym świecie jest to słowo-klucz, odmieniane przez wszystkie przypadki w wielu miejscach. Dużo się o niej mówi, choć nie zawsze merytorycznie. A ponieważ motywacja – bo o nią chodzi – jest zasadniczym czynnikiem decydującym o efektywności czy sukcesie, skupiam się na niej w specjalnych seminariach skierowanych do specjalistów rozmaitych branż. Wieloletnie doświadczenie w organizacji seminariów dla sektora handlowego oraz hotelarskiego pozwala skutecznie przekazywać wiedzę, która uświadamia potęgę motywacyjnego myślenia.

Zamknięte szkolenia dostosowane do potrzeb konkretnej grupy odbiorców są wyjątkową szansą na nowy impuls do działania. Odpowiednio zmotywowany pracownik chce i może osiągać nadzwyczajne wyniki, a do tego czuje się lepiej, więc po prostu działa efektywniej. Słuchacze, z którymi wchodzę w wyjątkową interakcję, mogą potwierdzić, że opłaca się poświęcić czas na spotkanie, które zmienia perspektywę, zmusza do refleksji i daje pozytywnego „kopa”, a opiera się na merytorycznej wiedzy i dużym doświadczeniu.

Ktoś powie, że szkolenia motywacyjne są przereklamowane, bo przecież ludzi dopingują jedynie pieniądze, dlatego pracodawcy chcący zwiększyć efektywność zespołu, powinni po prostu rozdawać podwyżki czy premie. Praktyka i badania pokazują jednak co innego – zagadnienie jest dużo bardziej złożone. Owszem, aspekt materialny był, jest i będzie ważną zachętą człowieka do efektywniejsze pracy i podążania za sukcesem, ale na pewno nie jedyną.

Znalezienie motywacji do rozwoju, a zarazem zrozumienie jej istoty – taki jest cel moich szkoleń. Są one kierowane praktycznie do każdego, kto czuje potrzebę nowego impulsu na tym polu i zdobycia dodatkowej wiedzy. Zamknięte spotkania są znakomitym wyborem zarówno dla osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy, jak i doświadczonych pracowników, menedżerów czy przedsiębiorców zdających sobie sprawę, jak ważny jest nieustanny rozwój.

Chęć do działania jest podłożem wszystkich konstruktywnych działań. Tak jak trzeba mieć odpowiednią motywację do wstania z łóżka czy pójścia na trening, tak jest ona niezbędna do rozwoju pracownika czy osiągania sukcesów na poszczególnych polach – zawodowym, prywatnym czy hobbystycznym. Jej brak jest przyczyną nie tylko zdarzeń uznawanych za porażki, ale w szerszej perspektywie również niebezpiecznym stanem zarówno dla ciała, jak i ducha. Potrzeba podjęcia konkretnego wysiłku zawsze wynika z szeregu czynników i warto mieć świadomość, co pobudza i motywuje.

W najbardziej elementarnym rozróżnieniu wskazuje się na motywację wewnętrzną i zewnętrzną. Ta pierwsza wypływa z naszego wnętrza, druga jest zaś uwarunkowana ewentualnymi karami i nagrodami. Analizując praktycznie każdy moment codziennego dnia, można dostrzec, co tak naprawdę pcha człowieka do podejmowania takich, a nie innych decyzji. W trakcie moich wystąpień skupiam się na wielu aspektach związanych z odnajdywaniem w sobie chęci i sił do działania. Sukces w biznesie czy życiu prywatnym jest uzależniony nie tylko od ciężkiej pracy i talentu – w dużej mierze decydujące okazują się też rozmaite czynniki motywacyjne, które wpływają na sam zapał do zmieniania rzeczywistości wokół siebie.

Jako autor kilkunastu książek i osoba, która przeszkoliła kilkanaście tysięcy osób z niejednego kraju (a co za tym idzie – kręgu kulturowego), doskonale zdaję sobie sprawę, że nie ma jednej, uniwersalnej recepty na osiągnięcie sukcesu. Wiem jednak, jakie czynniki wpływają na skuteczność podejmowanych działań i jak komunikować na temat rozwoju. Każdy może, a wręcz powinien dać sobie szansę rozpalenia ognia, który ułatwia pokonywanie największych barier. Wierzę, że poprzez wykłady, dyskusje, ćwiczenia, praktyczne, obrazowe przykłady zmieniam coś w słuchaczach. Potwierdzeniem wartości szkoleń jest renoma zadowolonych partnerów, wśród których można wymienić największe marki.

Jestem autorem wielu szkoleń, których nazwy są najlepszą wskazówką, jakie rezultaty można uzyskać poprzez uczestnictwo w szkoleniach:

  • „Trener motywacyjny”,
  • „Przełamywanie barier”,
  • „Mistrz sprzedaży”,
  • „Metody wywierania wpływu”,
  • „Sztuka prezentacji i autoprezentacji”,
  • „Trening kreatywności”.

Przygotowałem też dwa seminaria, których program zachęca do udziału osoby z naprawdę różnych środowisk, lecz skupionych na rozwoju osobistym:

  • „Kurs na sukces”,
  • „Żyj i bogać się!”.

Zamknięte szkolenia z cyklu „Kurs na sukces” zasłynęły z niebanalnych ćwiczeń, które otwierają na nowe perspektywy. Czy wiesz, że dzięki nim można uzyskać… certyfikat przechodzenia boso po ogniu i potłuczonym szkle? To niepowtarzalna okazja do zrozumienia, czym tak naprawdę jest lęk, zaufanie i hierarchia wartości. Wyjątkowa atmosfera w kameralnym gronie w trakcie dwudniowego seminarium wspiera rozwój osobisty, stanowiąc całkowicie nowy bodziec do działań. Kurs trwa 27 godzin, jest połączony z noclegiem i wyżywieniem, a także rozlicznymi atrakcjami i niespodziankami. Kto powiedział, że wykłady muszą być nudne? Mentalne przełamywanie barier warto zacząć od całkiem materialnych wyzwań.

Równie interesujące dla wielu uczestników okazało się moje autorskie seminarium zatytułowane „Żyj i bogać się!”, które jest ukierunkowane na zmianę osobistej sytuacji materialnej. Być może nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo posiadany majątek jest uzależniony od sfery psychologicznej. Zrozumienie, na czym polega prawdziwa zmiana w połączeniu ze zwiększeniem umiejętności inwestowania oraz oszczędzania daje wyjątkowe efekty. Wolność wynikająca z niezależności finansowej to jedno z najlepszych uczuć, ale aby dojść do pożądanego status i wypracować optymalny poziom życia, warto poznać specjalistyczne techniki i strategie, które przekazuję w prosty, przystępny, obrazowy sposób.

To jedyne tego typu szkolenie motywacyjne w Polsce i jedno z nielicznych na świecie, w trakcie którego wiedza na temat inwestycji tak płynnie łączy się z psychologią (między innymi z zagadnieniem akceptacji bogactwa). W przygotowywaniu programu opierałem się częściowo na metodach uznanych na całym świecie specjalistów i autorytetów, między innymi multimilionera i najpopularniejszego trenera rozwoju osobistego, czyli Anthony’ego Robbinsa, autora bestsellerowej książki „Obudź w sobie olbrzyma”. Motywuję zarówno do zarabiania pieniędzy, jak i przełamywania własnych słabości w celu realizacji planów oraz marzeń.

Wieloletnie doświadczenie w roli trenera sprzedaży nauczyło mnie skutecznie komunikować kroki, które należy wykonać, aby odnieść pożądany sukces. Tak jak na innych szkoleniach podpowiadam, w jaki sposób prowadzić hotel czy być doskonałym handlowcem, tak w przypadku zamkniętych seminariów zdradzam motywacyjne techniki, które odmieniają losy i otwierają zupełnie nową ścieżkę rozwoju.

Uczestnicy otrzymują nie tylko zastrzyk merytorycznej wiedzy, ale również poznają zupełnie nową formułę zajęć. Nie akceptuję nudnych szkoleń, które są organizowane tylko dla wręczenia certyfikatu i tworzenia fikcji rozwoju. Wręcz przeciwnie, choć działam w branży szkoleniowej kolejne dekady, wciąż mam – nomem omen – motywację do motywowania innych w niebanalny, świeży sposób. Dopiero holistyczne spojrzenie pozwala odnieść sukces – biznes, psychologia, rozmaite czynniki należy łączyć w jednym, sprecyzowanym celu.

Za skorzystaniem z mojej oferty zamkniętych seminariów przemawia bogate portfolio wykraczające poza polski rynek. Współpracuję zarówno z firmami, ale inspiruję także indywidualnych uczestników. Nigdy nie jest za późno, by zwiększyć zakres umiejętności i otworzyć się na nowe możliwości. Przekonaj się, że warto zainwestować czas i pieniądze w autorski program, który przynosi wymierne rezultaty.

Gwarantuję atrakcyjną formułę zamkniętego szkolenia motywacyjnego w dogodnym terminie i przestrzeni ułatwiającej dialog, integrację i współpracę. Bazuję nie tylko na bardzo dużym, osobistym doświadczeniu, ale także dorobku największych autorytetów w tematach, które omawiam. Zapraszam na seminarium każdego, kto poszukuje silnego, wartościowego bodźca do zmian na lepsze. To jest ten moment, w którym warto podjąć korzystną dla siebie decyzję!